Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Заклад професійної (професійно-технічної) освіти

"Білоцерківський професійний коледж"

ЗБЕРІГАЄМО СПОКІЙ.
ВІРИМО В ЗСУ.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Наші професії

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів виконує ремонт і технічне обслуговування автотранспортних засобів, здійснює контроль над технічним станом автомобілів за допомогою діагностичного обладнання і приладів. На сьогоднішній день це одна з найбільш затребуваних робітничих професій.

Історія професії

Ця професія -  одна з найперспективніших, попит на неї буде зростати разом зі збільшенням парку автомобілів. Все більше і більше різноманітних марок автомобілів бачимо на дорогах України. Всі вони потребують якісного технічного обслуговування.
Роботу водія бачать всі, а роботу слюсаря з ремонту автомобілів - ні. Але ж автомобіль не зможе навіть виїхати, якщо він буде в поганому технічному стані. Тому професія автослюсаря - це професія “номер два” після водія. Якість роботи водія багато в чому залежить від того, як буде працювати слюсар з ремонту автомобілів.

Попит на фахівців з ремонту автомобілів з’явився ще на початку минулого століття. Різке збільшення кількості автомобілів у 30-і роки XX століття у зв’язку з винаходом  конвеєра Генрі Фордом зумовило підвищення попиту на фахівців з їх ремонту.
У 50-ті роки XX століття ускладнення конструкції автомобіля і поява складного діагностичного обладнання призводить до подальшої популяризації професії. Утримання автомобілів в належному технічному стані, безпека роботи водіїв, надійність в експлуатації -  все це робота слюсаря з ремонту автомобілів. Щоб автомобіль добре працював, він має бути добре відрегульований і випробуваний.

Обравши професію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів, ви завжди, при бажанні, матиме джерело поліпшення сімейного добробуту. Це професія для справжніх чоловіків і, оволодівши нею, можна легко працевлаштуватися, і навіть організувати приватну справу з ремонту автомобілів. Професія автослюсаря вважається престижною.

Загальна характеристика професії

  • проводить технічне обслуговування, розбирання, ремонт, заміну, зварювання , складання і регулювання вузлів автомобілів;
  • розбраковує деталі після розбирання і миття, здійснює статичне і динамічне балансування деталей і вузлів;
  • виконує операції щодо мастила і зміни ресор і радіаторів, свердління отворів і нарізання  різьби, виготовлення прокладок;
  • здійснює установку приладів і агрегатів електроустаткування за схемою, включення їх в мережу, установку запалення на розподільниках, їх перевірку на стенді, регулювання і усунення дефектів;
  • виконує обробку, зрощення, ізоляцію і паяння проводів, перевірку свічок на іскроутворення, просочення і сушіння ізоляційних обмоток приладів і агрегатів електроустаткування; проводить обкатку на стенді і пробігові випробування автомобілів після ремонту.

Умови роботи

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів працює в автомайстернях, де здійснюється  ремонт та обслуговування автомобілів. Це можуть  бути автобусні парки, таксомоторні парки, автотранспортні підприємства, транспортні цехи, автосервіси, СТО, майстерні із заміни, балансування і ремонту коліс тощо. Автослюсар  -  одна з тих професій, без яких важко уявити сучасний динамічний світ автомобільного транспорту, адже саме слюсар з ремонту автомобілів готує машину в дорогу. Тож від його вмінь та майстерності залежить результат і успіх роботи транспортних засобів. Різноманітність сучасного автомобільного транспорту робить професію автослюсаря цікавою, але вимагає від нього постійного розширення технічного кругозору, удосконалення майстерності.

Ринок праці

Сьогодні Україна — могутня автомобільна країна з багатомільйонним парком різноманітних типів вантажних, легкових автомобілів та автобусів. Для того, щоб величезний парк автомобілів був справний та ефективно працював, потрібні працівники, котрі слідкують за станом автомобілів, усувають неполадки. Цим займаються автослюсарі, і потреба в них постійно збільшується. Набуті професійні знання автослюсар може реалізувати в інших професіях. Ризик втрати роботи майже нульовий.

Медичні обмеження

Протипоказання до навчання та виконання професійних обов'язків
Слабке здоров’я, швидка фізична і психічна стомлюваність, квапливість, неуважність, хронічні гастрити, серйозні захворювання органів дихання, погіршення стану зору та слуху.

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей

При виборі професії слюсаря з ремонту автомобілів слід пам'ятати, що необхідно проконсультуватися у лікаря та психолога-профконсультанта відносно стану здоров'я і психологічної відповідності вимогам цієї професії.

Споріднені професії

  • моторист;
  • шиномонтажник;
  • автомаляр