Історія коледжу
Заклад, який сьогодні відомий як Заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Білоцерківський професійний коледж», був заснований в 1927 році як школа фабрично-заводського учнівства з метою забезпечення робітничими кадрами ремонтних сільськогосподарських підприємств Міністерства сільського господарства та забезпечення кваліфікованими робітниками Білоцерківського заводу «Сільмаш ім.1 Травня» та інших підприємств міста і району. Школа ФЗУ стала точкою відліку історії сучасного закладу освіти.
У 1940 році школу фабрично-заводського учнівства було реорганізовано в ремісниче училище №13.
У 1941 році, з початком воєнних дій, училище було евакуйоване спочатку до м. Луганська, а згодом - до м.Чапаєвська Куйбишевської області (нині Самарська область, Росія). Після звільнення в 1944 році Білої Церкви заклад, який потім був реорганізований у ремісниче училище №11, відновив підготовку кадрів для народного господарства Київщини. Контингент на той період становив 140 учнів.
У 1964 році ремісниче училище реорганізовано у міське професійно-технічне училище № 36, яке об’єднало два навчальні заклади: спеціальне ПТУ № 1 і МПТУ № 56.
З 1972 року училище функціонує як МПТУ № 35 , потім - ТУ № 15, з 1984 року – ПТУ №5. У відповідності з наказом Міністерства освіти і науки України № 440 від 26.05.2009 р. ПТУ № 5 перейменовано у ДНЗ "Білоцерківське професійно-технічне училище".
З 2011 року заклад отримав сучасну назву - Державний навчальний заклад «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича».
Пройшовши буремні роки індустріалізації, Голодомору, Другої світової війни, переживаючи нелегкі часи економічних потрясінь, коледж постійно реформувався. Змінювалися назви, навчальні приміщення, перелік професій, обладнання. Але залишалося незмінним те, що заклад випускав кваліфікованих робітників, поліпшенню якості підготовки яких сприяла організація виробничого навчання на випуску продукції: слюсарного інструменту, розподільних голівок для фрезерних верстатів, патронів для токарних верстатів. А згодом у навчальних майстернях було розпочато випуск лещат, деревообробних і токарних верстатів.
За роки існування закладом освіти підготовлено понад 20 тисяч кваліфікованих робітників, більша частина з яких отримали дві та більше професій. Коледж пишається своїми випускниками, серед яких є багато передовиків виробництва, сільського господарства, представників малого та середнього бізнесу. Чимало колишніх учнів здобувають освіту в університетах, технікумах, працюють на керівних посадах. Найвідомішим випускником є двічі Герой Радянського Союзу, льотчик-космонавт, генерал-майор авіації, доктор технічних наук П. Р. Попович. У 1977 році на честь славного випускника було відкрито Музей космонавтики його імені. У жовтні 2015 року відчинила двері для всіх зацікавлених оновлена експозиція музею.
Сьогодні коледж тісно співпрацює з ВАТ "Трібо", ПП "Фірма Гіпрон", СТВФ "Агрореммаш", "БілоцерківМАЗ", ТОВ "Термо-Пак", з якими підписані довготривалі угоди на підготовку робітничих кадрів.
У закладі дбають не тільки про успішне опанування професійними знаннями й навичками. Тут створено всі умови й для всебічного гармонійного розвитку здобувачів освіти, які можуть реалізувати свої таланти і здібності у спорті, художній самодіяльності, технічній творчості.
Коледж має спортивний та тренажерний зали, футбольне поле, баскетбольний та волейбольний майданчики, актову залу, бібліотеку з великим книжковим фондом та інтерактивною читальнею. Працюють спортивні секції, гуртки технічної творчості й художньої самодіяльності, предметні гуртки.
Здобувачі освіти ЗП(ПТ)О «Білоцерківський професійний коледж» постійно намагаються досягти вершин спортивного і творчого олімпу. І це їм вдається. Ми маємо значні досягнення у конкурсах фахової майстерності на обласному та всеукраїнському рівні, у конкурсах учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої!». Колектив коледжу бере постійну участь у Міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти». Результат цього – здобуті нагороди високого ґатунку: золоті медалі виставок 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 років.
Коледж тривалий час є співорганізатором і учасником щорічного Міжнародного турніру з боксу на призи випускника закладу, двічі Героя Радянського Союзу П. Р. Поповича. Вокально-хоровий колектив «Козаченьки» – гордість навчального закладу – один із кращих учнівських самодіяльних колективів Київщини. Чудовий спів майбутніх токарів, слюсарів, водіїв, електрогазозварників, кухарів чули у багатьох куточках області. Щороку талановиті учні беруть участь у міських, обласних, всеукраїнських конкурсах читців, де посідають призові місця.
Життя складне і постійно змінюється, змушуючи долати проблеми. Ми намагаємося не зупинятися у своєму розвитку. Сьогодні заклад готує кваліфікованих робітників за найбільш затребуваними професіями, які обов’язково знаходять своє місце на ринку праці, організовують власні справи, реалізовуються в житті. Для цього систематично поліпшується матеріально-технічна база коледжу, навчальні майстерні, кабінети, лабораторії забезпечуються сучасним обладнанням, педагоги працюють над підвищенням свого фахового рівня. Наш колектив робить усе, щоб кожен із випускників закладу відчув свою значущість, міг гідно реалізувати свої здібності й набуті знання.
Історія нашого закладу освіти продовжується, вона невіддільна від історії нашої країни, яка безупинно твориться.