Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Заклад професійної (професійно-технічної) освіти

"Білоцерківський професійний коледж"

ЗБЕРІГАЄМО СПОКІЙ.
ВІРИМО В ЗСУ.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Бібліотека

 «Хороша бібліотека - це книжкове відображення всесвіту» (М. Рубакін) - саме тому ми намагалися створити таку бібліотеку в нашому закладі. Завдання, які ставляться перед бібліотекою, зумовлені завданнями навчального закладу.
Візитка бібліотечно-інформаційного центру
Площа: Читальна зала – 36 м2 на 25 місць, абонемент - 36 м2 , 2 книгосховища по 18 м2.
 Загальний книжковий фонд на 2023 рік становить - 30970 пр.
                 - художня література – 16095 пр.
                 - підручники – 14875 пр.
                 - інша література - 22 пр.
Пропонує:
                - актуальні науково-пізнавальні книги і книги з різних галузей знань;
                - енциклопедії та довідники;
                - художню літературу;
                - підручники та навчальні посібники;
                - періодичні видання;
                - мережу "Інтернет";
                - зону WI-FI;
                - мультимедійний комплекс;
                - сучасну комп'ютерну техніку.

Бібліотека створена, як і коледж, у 1927 році і за цей період стала складовою частиною навчального закладу, інформаційним центром навчально-виховного процесу.
У бібліотеці представлені нормативно-правові документи: закони та накази, що стосуються освіти, посадові інструкції, правила користування бібліотекою, плани роботи на рік, звіти.

Сучасний імідж вимагає від бібліотекаря не тільки професійних якостей як спеціаліста, а й обізнаності з новітніми технологіями. Це означає, що бібліотекар повинен уміло орієнтуватися в педагогічній літературі та періодиці, систематизувати та вчасно доносити інформацію до педагогів. Зараз особлива увага надається ролі інформації у формуванні особистості. У сучасних умовах на фоні стрімкого розвитку комп’ютерних технологій постає питання формування в учнів коледжу інформаційної культури. З цією метою бібліотека нашого закладу планомірно працює над створенням повноцінного бібліотечного інформаційного центру.

Всі підручники використовуються відповідно до «Переліку програм, підручників та навчальних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України», затвердженого Міністерством освіти і науки України. Підручники розподіляються пропорційно між групами.

У першу чергу видаються підручники учням з пільгами: сиротам, напівсиротам, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей. Альтернативні та пробні підручники вчителі обговорюють на засіданнях методичних об’єднань, використовують якщо не весь зміст підручника, то окремі розділи обов’язково, адже творчий вчитель знайде корисне в кожній книзі. Підручники, яких не вистачає, доповнюються переліком інформаційних збірників попередніх років, закуповуються за рахунок коледжу. Всі підручники, що надходять протягом навчального року, видаються відразу ж учням за потребою.

В коледжі майстри та класні керівники працюють у тісній взаємодії з бібліотекою з метою прищеплення культури роботи з книжкою, бережливого ставлення до підручників, забезпечення їх збереження. Для класних керівників створено тематичні папки, де зібрано матеріали, про те як проводити виховні години, батьківські збори тощо.

Бібліотекар училища

Враховуючи навчальні та виховні завдання коледжу, інтереси користувачів, їхні вікові особливості, тематику літератури, яка надійшла в бібліотеку, проблематику періодики, бібліотекар використовує масові та індивідуальні форми бібліографічного інформування, а саме: бібліотечні уроки, огляди літератури, виставки - перегляди, інформаційні бюлетені, списки рекомендованої літератури, фонд літератури у бібліотеці розкривають діючі виставки:

  • Любіть Україну, як сонце любіть (В. Сосюра).
  • Життя людини - найвища цінність.
  • Мова народу - це найбільший національний скарб (О. Гончар).
  • Герої небесної сотні.
  • Українське військо: гордість і тривога.
  • Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе.

Ефективною формою бібліотечного інформування є виступи бібліотекаря на педагогічних радах, засіданнях методичних об’єднань учителів щодо нових надходжень та періодичних видань.

Бібліотека пропонує:

  • науково-пізнавальні книги і книги з різних галузей знань;
  • енциклопедії та довідники;
  • художню літературу;
  • підручники та навчальні посібники;
  • періодичні видання, які нараховують 54 найменування.

Графік роботи бібліотеки:
понеділок - п'ятниця з 8-30 до 16-30
Місце розташування: м. Біла Церква, вул. Архипа Люльки, 9 А, 5-й поверх навчального корпусу.